TAO ČÍNSKE CVIČENIA

TAIČI ako Tanec s ČCHI = spojenie sily a elegancie v jedno

od 23.1.
Otvárame pravidelný 10 týždňový kurz utorky od 9:00 – 10:00 budovania vnútornej sily, energie čchi, pohybu, rovnováhy a harmónie. Kombinácia elegantného meditatívneho pohybu, dychových techník a sily vedomia, to všetko za zvukov jemných tónov čínskej hudby generuje energiu čchi pre lepšiu rovnováhu, silu, pružnosť, pohyblivosť, výživu mozgu, zlepšenie krvného obehu atď...
ČIKUNG pre zdravie a vitalitu
 od 18.1.Otvárame 5 týždňový cyklus pravidelných cvičení každý štvrtok od 9:00 - 10:00. Tento kurz sa zameriava na vnútornú alchýmiu čikungu: dynamickú kombináciu čikungu v pohybe, v stoji, práce s dychom a praktiky kultivácie energie. Nie je nič lepšie, ako sa hneď ráno povenovať sebe a zacvičiť si jednoduchý čikung. Telo je platforma s ktorou pracuješ. Zahreješ ho, otvoríš vnútorný systém, rozprúdiš energiu , skoncentruješ myseľ.
Ver mi, tvoj deň bude vyzerať hneď lepšie. Vkročíš do nového dňa svieži, vybalancovaný s otvoreným srdcom, vedomý si svojho stredu.
BALANS V ŽIVOTE NIE JE NIEČO, ČO NACHÁDZAŠ, ALE NIEČO ČO VYTVÁRAŠ.
Každé stretnutie bude príležitosťou na aktiváciu rýchlych posunov vo vašom tele bez ohľadu na úroveň vašich zručností. Zacvičí si každý, pokročilý ako aj začiatočník.  

TAO YIN čínska joga pre zdravie a dlhovekosť
od 18.1.
Pravidelný 5 týždňový cyklus cvičení každý štvrtok od 16:00 - 17:00. Tao Yin je najstaršia fyzická prax taoizmu. Považuje sa za základ cvičenia čchi-kungu a tai-či. V dávnych dobách sa praktizovala na lekársky predpis, pretože predchádzala a liečila akútne a chronické ochorenia. Sú to hlboké a účinné cvičenia, ktoré učia, ako nasmerovať energiu do akejkoľvek postihnutej oblasti, fyzicky, mentálne alebo emocionálne.
Jedná sa o sériu naťahovacích cvičení v kombinácii so špeciálnym dýchaním, ktoré sa praktikujú na karimatke a sú vhodné pre každého bez obmedzenia na vek, nakoľko sa cvičí pomaly, nezaťažuje sa srdce a celková činnosť srdca, ale naopak posilňuje sa celková imunita človeka. Silno sa regenerujú, energetizujú a prehrievajú obličky, preto je považované za cvičenie na dlhovekosť. Chrbtica i celé telo sa odblokujú, prehrejú sa kríže, riešia sa ženské problémy, odblokovanie chrbtice, meridiánov a stagnácií v tele. Tao yin môžu bezpečne cvičiť aj mamičky po pôrode, nakoľko sa regeneruje celá panvová oblasť. Zrelaxujeme a uvoľníme oblasť v dolnej časti chrbta a svaly psoas-t.j. driekové svaly a bedrový sval.  

Ak máte otázky ohľadom cvičenia, kontaktuje našu lektorku: 

Martina: 0917 974 551, univerzalne@liecive-tao.sk