Pilates

Danka

stredy 18:30-19:30

utorky 8.15-9.15

štvrtky 8.15-9.15

tel.: 0905 547 711 hodiny sú otvorené, nie je potrebné sa prihlasovať

Saška

pondelky 18:30-19:30

tel.: 0915 064 142  hodiny sú otvorené, nie je potrebné sa prihlasovať

Cena 5€/ jednorázový vstup, 40€/10 lekcií ( platí 3 mesiace), permanentku je možné použiť na hodiny  Pilatesu a jogy u všetkých lektorov.

Pilates je cvičenie vychádzajúce z jogy ale oveľa mladšie a teda bližšie súčasnému životnému štýlu a z neho vyplývajúcim zdravotným problémom.

Pilates je cvičenie zamerané na vyrovnanie svalových disbalancií, posilnenie hĺbkového stabilizačného systému HSS a tiež centra tela. HSS je súbor hlbokých svalov zabezpečujúci správne držanie tela a centrum vnútornej sily.V priečnom smere stabilitu zabezpečuje súbor svalov panvového dna ( tvorí mimo iné oporu pre trup) a tiež bránica.

HSS je úzko prepojený s dychom a bránicou ako najväčším dychovým svalom. Dôraz je kladený na hlboké bráničné dýchanie a koncentráciu mysle na pohyb a dych. Cvičí sa pomaly s plnou pozornosťou v rytme dychu. Využíva aktívny výdych, čo môže byť pre úplných začiatočníkov trošku mätúce, ale rýchlo sa dá na to zvyknúť. Pomalý aktívny výdych pôsobí tiež ukľudňujúco na mentálnej úrovni a znižuje stres.

Cvičenie Pilates je vhodné pre ľudí s problémami v oblasti chrbtice ako lordóza, kyfóza alebo skolióza, spôsobené sedavým zamestnaním prípadne jednostranným zaťažením.

Pri akútnych vážnych problémoch je nutné sa poradiť s lekárom.

Cvičí sa na boso, na podložke. Môžu sa používať príp. pomôcky ako thera bandy ( gumy), overbally ( malé lopty) alebo Fit lopty, atď.